środa, 17 lutego 2016

"Co naprawdę lubimy czytać?" - Plebiscyt Książka Roku 2015 + konkurs "Wytypuj zwycięzcę i wygraj książki"

Co naprawdę lubimy czytać?


Plebiscyt Książka Roku portalu lubimyczytać.pl
głosowanie trwa: 1-28 lutego 2016 roku
www.ksiazkaroku.pl

Pozostały już niecałe dwa tygodnie żeby oddać głos w największym plebiscycie dla czytelników w Polsce. Prawie 3 miliony internautów od początku lutego wybiera Książki Roku 2015. Głosowanie odbywa się za pośrednictwem lubimyczytać.pl – najpopularniejszego serwisu dla miłośników książek.

O miano Książki Roku ubiega się blisko 200 dzieł z 63 wydawnictw. Wśród nominowanych znajdują się książki polskich i zagranicznych autorów wydane w minionym roku w Polsce m.in.: Michaela Houellebecqa, Harukiego Murakamiego, Stephena Kinga czy Katarzyny Bondy. Zwycięzców poznamy pod koniec lutego. Aby oddać głos należy wejść na stronę www.ksiazkaroku.pl .

Książka Roku zostanie przyznana w 10 kategoriach, m.in.:  literatura piękna, literatura faktu czy kryminał. Na podstawie głosów i ocen użytkowników największego serwisu społecznościowego dla polskich czytelników – lubimyczytać.pl. Organizowany po raz pierwszy plebiscyt, już w chwili startu, jest największym głosowaniem dla czytelników w Polsce. Do tej pory czytelnicy oddali już 70 tysięcy głosów.

Jak dotąd społeczność portalu wystawiła już milion recenzji i oceniła 11 milionów książek. Codziennie serwis lubimyczytać.pl odwiedza blisko pół miliona osób. Prawie 3 miliony użytkowników miesięcznie tworzy prywatne rankingi najlepszych książek wydawanych w Polsce.

Serwis lubimyczytać.pl udowadnia, że w Polsce istnieje naprawdę duża liczba stałych czytelników.  Codziennie dyskutują, komentują aktualności ze świata książki, przeczesują imponującą bazę uzupełniając swoje internetowe biblioteczki, piszą recenzje, śledzą nowości wydawnicze, a przede wszystkim pochłaniają i kupują książki. Teraz po raz pierwszy mają okazję wybrać Książkę Roku.


Autorzy też zachęcają do głoswania :)


Lubię i często odwiedzam serwis lubimyczytać.pl 
Mój głos w ich plebiscycie już oddany - poza jedną kategorią: Kryminał / Thriller .
Mój ulubiony gatunek dlatego ciężko mi wybrać jedną książkę. ;)

A Wy już zagłosowaliście?

*** 

Poza tym na lubimyczytac.pl trwa konkurs 
"Wytypuj zwycięzcę i wygraj książki".
Należy wytypować zwycięzcę z danej kategorii i napisać krótkie uzasadnienie. 

9 komentarzy:

 1. Ja już wcześniej zagłosowałam na "Życie na pełnej petardzie " :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Ja już swój głos oddałam.

  OdpowiedzUsuń
 3. Ja oddałam swój głos między innymi na Ostatnie dni Królika oraz Moje śliczne:)

  OdpowiedzUsuń
 4. Ja niestety nie zagłosowałam, gdyż z wszystkich książek przeczytanych przeze mnie i wydanych w 2015 roku żadna z nich nie została nominowana :(
  Pozdrawiam :)
  http://ifeelonlyapathy.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 5. Ja również już oddałam swój głos :)
  Już nie mogę doczekać się wyników ;D

  OdpowiedzUsuń
 6. Zagłosowałam i z tego co mi się wydaje, to będzie zacięta walka, przynajmniej w niektórych kategoriach :) No, ale to się okaże już niedługo.

  OdpowiedzUsuń
 7. Zaraz zapoznam się z tym plebiscytem, choć nie wiem, czy jakakolwiek książka przeczytana przeze mnie tam się znajdzie.

  OdpowiedzUsuń

Proszę zostaw po sobie ślad w postaci komentarza :) Dziękuję! :)