wtorek, 18 listopada 2014

Dzisiejsze premiery książkowe / 19 listopada 2014

Wydawnictwo Replika


"ZA PLECAMI ANIOŁA"
Renata L. Górska
Wydanie II

Opis wydawcy:
 Może czasami, zamiast oddać się pod opiekę anioła, warto raz jeszcze uwierzyć w siebie?
Na dobrą sprawę, tych dwoje nigdy nie powinno się spotkać, a cóż dopiero zbliżyć. Ona – niezbyt obrotna Polka próbująca zaczepić się na obczyźnie, on – wolny duch, globtroter, z pochodzenia arystokrata. Los chciał, że oboje znaleźli się w jego rodzinnym miasteczku, malowniczym i cichym Tauburgu, z górującym nad nim zamkiem. Marta znajduje tam pracę u wytwornej matki Nicolasa, kobiety po wylewie, od której zaznaje wiele życzliwości. Asymiluje się, zawiera dalsze przyjaźnie, a z czasem i jej serce zabije żywiej. Niestety, romantyczna sielanka nie potrwa długo. W miasteczku narastają napięcia, również na zamku nie dzieje się dobrze. Wypadki burzliwego lata dosięgają też Martę, dając jej prawo do zwątpień i nieufności. Czy jednak wszystko interpretuje właściwie?

Wydawałoby się, że najwyższą cenę płaci się za prawdę, lecz ta historia pokazuje, że więcej kosztuje jej skrywanie...


"WSZYSTKIE BARWY CODZIENNOŚCI"
Eugeniusz Paukszta

klasycy literatury

Opis wydawcy:
W powieści „Wszystkie barwy codzienności”, której pierwsze wydanie ukazało się w roku 1961, Eugeniusz Paukszta wnikliwie opisuje rodzącą się tożsamość regionalną przybyłych na tereny Ziemi Lubuskiej osadników. Bagaż, z którym przybyli z różnych stron (między innymi z Wileńszczyzny) to trauma przeżytej wojny i opuszczone domy rodzinne. Zastana rzeczywistość to naznaczone wojną tereny, nieznane krajobrazy, inna od dotychczas im znanej zabudowa mieszkaniowa. Świat przedstawiony powieści to świat, w którym zderzają się doświadczenia Polaków i Niemców. Kim są? Jak żyją? Czy i jak udało im się oswoić nową, nadodrzańską przestrzeń życiową? Czy pozostawiona przez niemieckich mieszkańców porcelana i srebrne sztućce mogą stać się łącznikiem między przeszłością a teraźniejszością? Na te i wiele innych pytań czytelnik znajdzie odpowiedź we „Wszystkich barwach codzienności”. Lektura obowiązkowa dla wszystkich zainteresowanych problematyką polsko-niemiecką.

dr Marta Bąkiewicz
(adiunkt, literaturoznawca w Polsko-Niemieckim Instytucie Badawczym w Collegium Polonicum w Słubicach)


"KOCHAĆ Z OTWARTYMI OCZAMI"
Jorge Bucay i Silvia Salinas

psychologia

Opis wydawcy:

PONAD MILION SPRZEDANYCH EGZEMPLARZY!

Maile wysyłane przez Laurę, psychologa terapeutę, omyłkowo trafiają do Roberta. Dzięki ich lekturze dowiaduje się on kilku prawd – że kochać z otwartymi oczami to przebudzić się ze snu i zobaczyć ukochaną osobę taką, jaką jest naprawdę. To pokochać to, co nas różni, to zaakceptować partnera w pełni i pozwolić sobie odkryć się przed nim.
Autorzy inspirują do budowania związku w oparciu o potencjał świadomych zmian możliwych dla kobiety i mężczyzny. Świadomość bycia w relacji można osiągnąć poprzez wnikliwe zaangażowanie się w poznanie siebie, swoich możliwości i ograniczeń.
Być zakochanym - to kochać podobieństwa, a kochać - to zakochiwać się w różnicach.

Jorge Bucay i Silvia Salinas – autorzy książki – to doświadczeni psychoterapeuci, pracujący w podejściu Gestalt. Zgodnie z tą teorią wyjaśniają procesy rządzące naszą psychiką, uzupełniając te wyjaśnienia wiedzą z innych dziedzin.

Wydawnictwo Akurat
 
"CARNIVIA. HEREZJA" 
 Jonathan Holt
Thriller

Opis wydawcy: 
Druga część bestsellerowej trylogii, której akcja toczy się równolegle w dwóch Wenecjach: rzeczywistej i wirtualnej. Trzymająca w napięciu od pierwszej do ostatniej strony opowieść o morderstwach, porwaniach, międzynarodowej przestępczości oraz intrygach sięgających mackami głęboko w przeszłość… i w przyszłość. Arcydzieło literatury sensacyjnej, łączące cechy najlepszych powieści Stiega Larssona i Dana Browna.
Nieznani sprawcy uprowadzają nastoletnią córkę amerykańskiego żołnierza. Wskazówki, gdzie jej szukać, pojawiają się na portalu carnivia.com, ale policja nie potrafi – albo nie chce – ich wykorzystać.
W poszukiwania dziewczyny angażują się kapitan Kat Kapo z włoskiej policji i analityczka amerykańskiego wywiadu Holly Boland. Mroczne sekrety, do których docierają, mogą wstrząsnąć fundamentami ładu politycznego nie tylko Włoch, ale także całej Europy.
Daniele Barbo, genialny twórca carnivia.com, pilnie strzeże tajemnic zapisanych na jego serwerach. Kiedy część z nich wychodzi na światło dzienne, nic już nie będzie tym, czym było do tej pory.

"MARSJANIN" 
Andy Weir
Fantastyka

Opis wydawcy: 
Mark Watney kilka dni temu był jednym z pierwszych ludzi, którzy stanęli na Marsie.
Teraz jest pewien, że będzie pierwszym, który tam umrze!
Straszliwa burza piaskowa sprawia, że marsjańska ekspedycja, w której skład wchodzi Mark Watney, musi ratować się ucieczką z Czerwonej Planety. Kiedy ciężko ranny Mark odzyskuje przytomność, stwierdza, że został na Marsie sam w zdewastowanym przez wichurę obozie, z minimalnymi zapasami powietrza i żywności, a na dodatek bez łączności z Ziemią. Co gorsza, zarówno pozostali członkowie ekspedycji, jak i sztab w Houston uważają go za martwego, nikt więc nie zorganizuje wyprawy ratunkowej; zresztą, nawet gdyby wyruszyli po niego niemal natychmiast, dotarliby na Marsa długo po tym, jak zabraknie mu powietrza, wody i żywności. Czyżby to był koniec? Nic z tego. Mark rozpoczyna heroiczną walkę o przetrwanie, w której równie ważną rolę co naukowa wiedza, zdolności techniczne i pomysłowość odgrywają niezłomna determinacja i umiejętność zachowania dystansu wobec siebie i świata, który nie zawsze gra fair…
Realizowany na podstawie tej książki film reżyseruje Ridley Scott a główną rolę gra Matt Damon.

Wydawnictwo MUZA SA

"MROCZNA BOHATERKA. 
JESIENNA RÓŻA"
Abigail Gibbs
Fantastyka

Opis wydawcy:
Dziewięć równoległych wymiarów.
Dziewięć rodzajów mrocznych istot.
Dziewięć bohaterek, które mają ocalić świat.
Druga część bestsellerowej serii "Mroczna bohaterka".
Dziedziczka tytułu książęcego władającej magią rasy Mędrców, Jesienna Róża Al-Summers, ma piętnaście lat. Mieszka w nudnej nadmorskiej mieścinie w angielskim hrabstwie Devon. Po tajemniczej śmierci swej babci, arystokratki mającej dar jasnowidzenia, która ją wychowała, dziewczyna nie miała innego wyjścia niż przenieść się do nieposiadających magicznych umiejętności rodziców. Jakby nie dość było osobistej tragedii i tego, że musiała opuścić ukochany Londyn, to jeszcze polecono jej objąć stanowisko strażniczki w prowincjonalnej ludzkiej szkole. Róża ma przez dwa lata chronić jej uczniów przed złymi mocami i czarną magią. Te jednak, na szczęście lub nie, przez dłuższy czas nie dają o sobie znać. Jako strażniczka Róża nie ma więc zajęcia, za to jej niecodzienny wygląd i nietypowe umiejętności szybko sprawiają, że staje się obiektem drwin i ostracyzmu. Zdeprymowana i osamotniona popada w coraz głębszą depresję.
Wraz z końcem lata jej senne, smutne życie nabierze jednak tempa i barw. Choć nie zawsze różowych. Najpierw atak na miasteczko przypuszczą śmiertelnie niebezpieczni Extermino, a niedługo później do grona uczniów szkoły dołączy drugi strażnik ‒ obiekt westchnień setek ludzkich nastolatek, zabójczo przystojny syn samego króla Mędrców. Początki relacji jego i Róży nie będą łatwe. Z czasem jednak niechęć granicząca z wrogością ustąpi miejsca cieplejszym uczuciom. I całe szczęście, bo Róża, książę i ich sprzymierzeńcy z królewskiego dworu Atheneów będą musieli zjednoczyć siły, by stawić czoła kolejnym atakom zabójczych Extermino. Jednocześnie, w tle cały czas nabrzmiewa kryzysowa sytuacja spowodowana uprowadzeniem przez Wampiry znanej czytelnikom pierwszego tomu Violet Lee.
Impas trwa, a groźba wybuchu wojny pomiędzy ludźmi a mrocznymi istotami staje się coraz realniejsza. I w tej sprawie przystojny książę i nabierająca stopniowo pewności siebie Róża będą mieć wiele do zrobienia. Nie tylko odkryją spisek tych, którym wojna jest na rękę, ale będą też musieli pomóc okiełznać wybuchowy charakter Kaspara Varna i wesprzeć podupadającą na zdrowiu Violet. Wraz z upływem czasu i po powtórnym przestudiowaniu pradawnych przepowiedni Róża odkryje też, że z uprowadzoną dziewczyną łączy ją znacznie więcej niż do niedawna sądziła...

"KRÓLEWSKIE ROMANSE"
Leslie Carroll
Literatura kobieca

Opis wydawcy:
Te romanse wydarzyły się naprawdę, a mimo to zachwycają bardziej niż te znane z bajek. Rozgrywały się na przestrzeni siedmiuset lat, w ciągu których monarchowie ryzykowali wszystko, by zaspokoić swoje pożądanie.
Eleganckie pałace, połyskujące klejnoty i gra o największą z wygranych
- nic nie może się równać z autentycznymi historiami miłosnymi koronowanych głów. Ludwik XIV sprzeciwił się Bogu i prawu ziemskiemu, pozwalając swojej zamężnej kochance Madame de Montespan przejąć rolę królowej Fran­cji, po czym w tajemnicy ożenił się z jej następczynią - Madame de Maintenon. Grigorij Potiomkin był równoprawnym partnerem dla Katarzyny Wielkiej zarówno w jej łożu, jak i na rosyjskiej scenie politycznej. Dziarski hrabia Axel von Fersen niejednokrotnie ryzykował wszystko, by ocalić życie Marii Antoniny, i być może odwzajemniał jej uczucia. Niezachwiane oddanie śp. umiłowanej "Królowej Matki" pomogło królowi Jerzemu VI Windsorowi, oraz Anglii, w najczarniejszej godzinie.
A bezpretensjonalne, pełne splendoru małżeństwo Księcia Williama i Kate Middleton wciąż pasjonuje cały świat.
"Seks! Intryga! Skandal! Najnowsza propozycja Carroll przedstawia dobrze znane małżeństwa europejskich monarchów na przestrzeni ostatnich 700 lat. Jej świeża i tętniąca życiem opowieść pokazuje bez upiększeń całą kolekcję często źle dobranych małżeństw".
The Historical Novels Review


Znaleźliście dzisiaj coś dla siebie?


35 komentarzy:

 1. Oooo tak, zdecydowanie ostatnia pozycja:) Czytałam też pochlebne słowa o "Carnivia. Herezja", więc kto wie:)

  OdpowiedzUsuń
 2. Polecam serdecznie "ZA PLECAMI ANIOŁA". Mam pierwsze wydanie tej książki i jestem zachwycona jej fabułą. Inne pozycje też ciekawe, ale nie na tyle, bym chciała je natychmiast poznać.

  OdpowiedzUsuń
 3. Marsjanin wydaje się być ciekawą książką... zwłaszcza, że czytałam już kilka pozytywnych recenzji. Więc może przeczytam ;)

  pasion-libros.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 4. Marsjanina mam już za sobą, teraz z niecierpliwością czekam na Mroczną bohaterkę:)

  OdpowiedzUsuń
 5. na "Za plecami anioła" i " Kochać z otwartymi oczami" czekam
  Marsjanina mam już za sobą ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Czekam na Twoje recenzje "Za plecami..." i "Kochać..." :))

   Usuń
 6. "Carvinia. Herezja", "Marsjanin" i "Królewskie romanse" - te pozycje mnie zaciekawiły ;)

  OdpowiedzUsuń
 7. Nie widzę niczego szczególnego, co mnie cieszy, bo stosik i tak piętrzy się coraz bardziej...

  OdpowiedzUsuń
 8. "Marsjanina" już mam. Tyle nowości, a ja mam takie zaległości.

  OdpowiedzUsuń
 9. Jesienna róża trafi do mnie na pewno, przeczytam z ciekawości czy tom drugi może być jeszcze gorszy od pierwszego ;)

  OdpowiedzUsuń
 10. "Królewskie romanse" mogą być ciekawe :)

  OdpowiedzUsuń
 11. Według mnie wszystkie pozycje zasługują na uwagę ;d

  OdpowiedzUsuń
 12. ,,Królewskie romanse" do mnie najbardziej przemawiają! :)

  OdpowiedzUsuń
 13. Z chęcią przeczytałabym "Mroczną bohaterkę. jesienną różę" :D

  OdpowiedzUsuń
 14. Znalazłaś takie zapowiedzi, że co najmniej połowa trafi na moją półkę ;) A "Marsjanin" będzie idealnym prezentem na święta!
  Pozdrawiam
  Angelika

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W takim razie miłego czytania życzę :)

   Usuń
 15. Dużooo tych premier!
  Ale nic dla mnie... :/

  OdpowiedzUsuń
 16. Ja bym z chęcią przeczytał i "Herezję" :))) Choć nastąpi to dopiero jak zabiorę się za "Bluźnierstwo".

  OdpowiedzUsuń
 17. "KOCHAĆ Z OTWARTYMI OCZAMI" - kocham książki psychologiczne, choć tutaj jest przedstawiony nurt Gestalt, w którym nie pracuje, ale i tak jestem zainteresowana.

  OdpowiedzUsuń
 18. Sięgnęłabym po Mroczną:)

  OdpowiedzUsuń
 19. "Carnivia. Herezja" już za mną i gorąco ją wszystkim polecam. :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. nie mogę się doczekać, aby przeczytać "Carnivia. Herezja"

   Usuń
 20. Z tych wszystkich premier najchętniej przeczytałabym Marsjanina, Królewskie romanse oraz Mroczną bohaterkę #2, ale ten ostatni tytuł wkrótce do mnie zawita. :)

  OdpowiedzUsuń
 21. Myślę, że "Królewskie romanse" mogłyby mnie zaciekawić :) a co do reszty... jakoś mnie nie przekonała.

  OdpowiedzUsuń
 22. Znaleźliśmy ;) A przynajmniej ja - "Marsjanin" zajmowałby honorowe miejsce na mojej półce :)

  OdpowiedzUsuń
 23. Najciekawsza wydaje się być"Królewskie romanse". Dawno nie czytałam książki z historią w tle.

  OdpowiedzUsuń
 24. "Herezja" i "Marsjanin" to moje typy ^^

  OdpowiedzUsuń
 25. "Herezja" i "Marsjanin" to moje typy :)

  OdpowiedzUsuń
 26. a co tam! czytałam pierwszą część Mrocznej bohaterki i jestem ciekawa czy dwójka będzie lepsza!

  OdpowiedzUsuń
 27. Właśnie czekam na "Królewskie romanse" :-)

  OdpowiedzUsuń

Proszę zostaw po sobie ślad w postaci komentarza :) Dziękuję! :)