poniedziałek, 31 marca 2014

Kwietniowe premiery Wydawnictwa Replika

Już jutro (2 kwietnia) na rynku ukażą się następujące pozycje Wydawnictwa Replika:


1.  "Dom Juliusów" Charlaine Harris


Opis:  Aurora Teagarden – dla przyjaciół: Roe – sympatyczna, choć niezbyt wysoka okularnica, tym razem na tropie mrocznej zagadki sprzed sześciu lat.

Wydaje się, że odkąd w jej życie wkroczył bogaty biznesmen Martin Bartell, Roe wreszcie czuje się spełniona. Pomimo różnicy wieku i doświadczenia, Martin doskonale wie, czego pragnie jego narzeczona, i w ramach prezentu ślubnego ofiarowuje jej dom Juliusów. Historia budynku od lat fascynuje Aurorę – rodzina, która poprzednio w nim mieszkała, sześć lat temu zniknęła bez śladu...

Pomiędzy kolejnymi przymiarkami do ślubu Roe radośnie zabiera się do remontu nowego domu. Szybko okazuje się, że jej szczęście może zakłócić nie tylko ciążąca na domu tajemnica, ale i niejasna przeszłość Martina. Czy bystra detektyw amator na pewno wie, kim jest człowiek, za którego wychodzi? I co takiego odkryje w domu Juliusów?


Wciągający kryminał retro z wątkiem romansowym w tle!
To z pewnością najdziwniejsza z przygód Roe.

„Kirkus Reviews”


2. "Kiedyś Cię odnajdę" Małgorzata Rogala


Opis: Weronika w wieku dziewiętnastu lat przeżyła koszmar – jej matka została brutalnie zgwałcona i zamordowana we własnym mieszkaniu. Sprawcy nigdy nie odnaleziono, a policja umorzyła sprawę.
Dziesięć lat później historia się powtarza – Olga, najlepsza przyjaciółka Weroniki, która kiedyś pomogła dziewczynie pozbierać się po tragedii, również ginie w podobnych okolicznościach. Dochodzenie w tej sprawie prowadzi policjant z wydziału zabójstw, Szymon Pawelec. Weronika, zaniepokojona brakiem postępów, postanawia wziąć sprawy we własne ręce. Podejrzewa, że za morderstwem stoi jeden z byłych współpracowników Olgi, Piotr, który rzekomo miał romans ze zmarłą dziewczyną. Nika zatrudnia się w szkole, w której przed śmiercią Olga piastowała stanowisko pedagoga. Aby rozwiązać tajemnicę, dziewczyna będzie musiała podjąć współpracę z Szymonem.
Jakie zmiany w życiu bohaterki przyniesie znajomość z komisarzem Pawelcem? Czy trop, którym podąża Weronika, okaże się prawidłowy? I komu uda się odnaleźć, należącą do ofiary, zaginioną zawieszkę ze skarabeuszem?


3. "Rook" Graham Masterton
  

Opis: Jim Rook jest nauczycielem języka angielskiego w szkole specjalnej. Wiele lat temu omal nie umarł na skutek powikłań po poważnym zapaleniu płuc. Od tego czasu posiada wyjątkowe umiejętności postrzegania zjawisk nadprzyrodzonych, a także komunikowania się z duchami.

W niniejszej książce Rook zmierzy się z potężnym czarownikiem voodoo – Umberem Jonesem, wujkiem jednego ze swych uczniów. Jones ma moc opuszczania swojego ciała i dokonywania diabelskich mordów pod postacią ducha. Powstrzymanie go będzie trudne, gdyż tylko Rook jest w stanie go zobaczyć.

Wraz z kilkoma uczniami z klasy specjalnej Jim przeżyje swoją pierwszą przygodę i rozpocznie kolejny po Manitou znamienny dla twórczości Grahama Mastertona cykl powieściowy, którego kolejne tomy wciąż powstają i cieszą się niemałą popularnością wśród czytelników!

Czy któraś z powyższych książek Was zainteresowała? 
Mieliście już okazję wcześniej poznać twórczość autorów?


Ja lubię kryminały i horrory więc wszystkie trzy książki trafiają w moje gusta czytelnicze. :)

12 komentarzy:

 1. Znam tylko powieść Rogali, pozostałe dwie pozycje nie zainteresowały mnie niestety.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Też będę miała okazję poznać powieść Małgorzaty Rogali :)

   Usuń
 2. Charlaine Harris - o nie, nie, nie - nie lubię tej autorki. Czytalam pierwszy tom "Czystej krwi" (nie pomyliłam nazwy serii?) i "Czyste szaleństwo" (albo jakos tak), kryminał ze sprzątaczką, która ciągle chodziła na siłownię, malowała się i brała prysznic, a w międzyczasie trochę rozwiązywała zagadkę kryminalną. Mimo całkiem ciekawie brzmiącej fabuły, nazwisko autorki mnie odstrasza :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Aż tak źle, że nadawałby się do naszego "projektu"?? ;)
   Wygrałam w jednym z blogowych konkursów książkę Ch. Harris o wampirach "Martwy aż do zmroku" :) i zdecydowałam się przeczytać "Dom Juliusów" (książka wkrótce do mnie dotrze) więc sama się przekonam jak ta autorka pisze. :D

   Usuń
 3. Z podanych przez Ciebie, mogłabym jedynie przeczytać "Kiedyś cię odnajdę". Tylko ta książka jakoś mnie zainteresowała.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja skusiłam się na wszystkie trzy, ale najbardziej interesuje mnie książka "Kiedyś cię odnajdę", która jest już u mnie. :)

   Usuń
 4. No i znowu Charlaine Harris, mówiłam już, że mnie prześladuje? xD Niemniej - chciałabym przeczytać tę książkę, ot dla rozrywki :D Tobie jednak życzę miłej, mrocznej literatury.Szczególnie z Mastertonem :D

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. :D to pewnie znak, że musisz kiedyś przeczytać jakąś książkę Ch. Harris ;P
   Dzięki wielkie! Na pewno będzie mrocznie i strasznie - przynajmniej taką mam nadzieję. :D

   Usuń
 5. Pozycje 1 i 2 dla mnie bardzo interesujace :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Recenzje tych książek pojawią się wkrótce na moim blogu :) Zapraszam! :)

   Usuń
 6. Najbardziej zainteresowała mnie książka "Kiedyś Cię odnajdę" - choć innym również nie mówię nie :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Przeczytałam wszystkie 3. :) Ale jakbym miała wybrać najlepszą to jest nią "Kiedyś Cię odnajdę" , ale pozostałe dwie też oceniam na bardzo dobry :D

   Usuń

Proszę zostaw po sobie ślad w postaci komentarza :) Dziękuję! :)